Díky perfektním znalostem dopřáváme našim bylinkám tu nejlepší péči v nejvhodnějších a nejčistších lokalitách. Vždycky se nám to ale nepodaří tak, jak bychom chtěli. Člověk míní a příroda mění: úroda bylinek není každý rok stejně velká, ani stejně kvalitní. Příroda je prostě ve své moudrosti nepředvídatelná. Některé byliny u nás navíc nevypěstujeme, ani kdybychom moc chtěli. Třeba avokádo, makadamii či argan.

Občas se stane, že musíme čelit různým, leckdy i humorným situacím. Zrovna minulý rok jsme museli oželet celou várku sušené kopřivy z jedné ekozahrady v oblasti Podblanicka. Pěstitelka je sice úžasná žena a má dlouholeté zkušenosti, ale ani ona zkrátka neumí přírodě poručit.

A tak jsme se museli poohlédnout i po dalších dodavatelích, se kterými spolupracujeme dodnes. Opravdu moc jim děkujeme za to, že nás spolehlivě zásobují! Protože jedině díky tomu máme dost kvalitních bylinek a surovin do našich výrobků.

Tisíceré díky posíláme:

Firmě Azelis, našemu dodavateli bio avokádového a bio ricínového oleje.

Firmě Míča a Harašta, od které odebíráme bio slunečnicový, bio rakytníkový a bio konopný olej, bio bambucké máslo, bio heřmánkový a bio rakytníkový extrakt.

Firmě Univar za jejich bio hroznový a bio chia olej.

Firmě Biomedica, od které máme bio makadamiový olej.

Leonardu Tarabovi z firmy LL spol. s.r.o., který pro nás zpracovává velké množství bio kopřiv a dalších rostlin.

Maroši Bujňákovi za bio vosk a bio med – první med lékopisné kvality.

Rodině Šulcových za právě započatou spolupráci – budeme se těšit na silné a zdravé bylinky z jejich krásné zahrady.

A protože dobrých a kvalitních bio produktů není nikdy dost, hledáme v Čechách i na Moravě další ekozahrady. Z předchozích zkušeností už dobře víme, že si musíme zajistit dostatek surovin z více zdrojů.

Každá bylinka však žádá své: má jiné nároky na pěstování i zdravý růst. Dejte nám prosím vědět, pokud víte o pěstiteli, pro kterého jsou kvalita a ekologie prioritou! A je jedno, jestli je z Čech, Moravy, nebo Slezska.

Předem moc děkujeme za vaše tipy. Česko je přece jedna velká zahrada a my věříme, že s vaší pomocí určitě najdeme nové dodavatele kvalitních surovin pro na naši apotéku.