AKOSKY®AZUKI

()
Původ:

Zdravý člověk má přes 80 % více rostoucích vlasů v anagenní fázi a okolo 15 % vypadávajících vlasů v telogenní fázi na denním pořádku. Vypadávání vlasů je proto charakterizováno snížením fyziologickým poměrem Anagem/Telogen. Androgen 5-alpha-dihydrotestosterone (DHT) se přirozeně vyskytuje v těle a vlasových folikulech. Cyklus vlasových folikulů je regulovaný dermální papilou. U folikulů citlivých právě na DHT je vitalita dermální papily snížena a všechny fáze vlasového cyklu postupně klesají. A to během každého nového cyklu. To vede k řídnutí vlasů dokud nedojde k jejich úplnému odstranění. Přitom zachování vitality dermální papily je důležité pro zabránění padání vlasů. Androgeny měnící produkci pozitivních růstových faktorů ovlivňují dermální papily a tím narušují správné fungování vlasového folikulu. 

Akosky Azuki, aktivní látka s výtažkem z fazole Azuki. Fazole mají velké množství bílkovin, minerálů jako jsou sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, zinek a fosfor a vitamínů A, B1, B2, B6 a B9. Jejich extrakt podporuje výživu a lesk vlasů. Přispívá také ke zdravému růstu vlasů, jejich obnově a udržení přirozené pigmentace vlasu po celé jeho délce. Fazole jsou schopny absorbovat mrtvé kožní buňky a nečistoty, čímž vlasy odlehčí a umožní jim dýchat a žít. Akosky Azuki podporuje životnost anagenní fáze, ale také zajišťuje katagenní a telogenní fáze a kompletaci jejich cyklu za účelem růstu zdravých a silnějších vlasů. 

Tip: Klinické studie ukázaly zlepšení hustoty vlasů a zvýšení vlasových folikulů již po 28 dnech. Vlasy byly viditelně silnější a zdravější.