KYSELINA HYALURONOVÁ

(Hyaluronic Acid)
Původ:

I přesto, že její název nezní jako něco, co bychom si chtěli nanést na pokožku, obzvláště ne na náš obličej, pravdou by měl být spíš opak. Je to totiž klíč k hladké, bezchybné a hydratované pokožce. Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující glykosaminoglykan - polysacharid o vysoké molekulové hmotnosti. Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Mezi biologické funkce HA patří její vázání vody na sebe, bránění prostupu virů a bakterií přes pericelulární matrix k buňce a brání ukládání kolagenu, čímž podporuje bezjizevnaté hojení tkáně. 

Naše vlastní kožní buňky mají tendenci produkovat kyselinu hyaluronovou, ale díky času, zrání pleti, vlivu okolního prostředí a jiných faktorů působících na pleť, se tyto schopnosti oslabují a ztrácí na účinnosti. Doplnění vaší pleťové péče o tuto účinnou látku vám přinese zdravou, pružnou, hydratovanou a šťavnatou pleť. Její velmi účinná hydratační schopnost napomůže vyhladit drobné vrásky, díky čemu se předejde předčasnému stárnutí. Jeden jediný gram KH má totiž schopnost pojmout až šest litrů vody! Působí také antioxidačně, čímž kůži a její vrstvy ochrání před volnými radikály a zabrání jejímu znečištění. 

Tip: I přesto, že HA bývá součástí anti-age přípravků, je vhodná pro všechny typy pokožky. A to jak pro tu nejcitlivější, nejsušší, i rychle mastící se.