PENTAVITIN®

()
Původ:

Pentavitin je přírodní sacharidový komplex, který je svým složením podobný stratum corneum, svrchní vrstvě kůže. Problém suché kůže není vždy jen o nedostatečné vlhkosti. Je spíše o tom, kde se ona vlhkost přesně nachází. Pentavitin se totiž váže na keratin, přesněji na e-aminoskupiny lysinu v keratinu, stejně jako magnet. To vede k přilnutí a následně i splynutí s pokožkou. Jde o vysoce účinný regulátor vlhkosti, který funguje za jakýchkoli podmínek. A to i v těch, kdy účinnost jiných hydratačních látek ztrácí na své funkčnosti.

V kosmetice se využívá běžně, a to jak v denních, tak i nočních krémech a sérech určených obzvláště pro suchou a citlivou pleť. Klinické studie potvrdily schopnost této látky hloubkově hydratovat pokožku až na 72 hodin. Posiluje bariérové funkce pokožky a zjemňuje povrch kůže, a to při pravidelném používání během pouhých dvou týdnů. Přípravky s touto látkou se rychle vtřebávají a nezanechávají pocit mastnosti. 

tip: Pokud vás trápí rozpraskaná šupinatá kůže nejen během zimy, zkuste vyměnit svůj běžný tělový krém za ten s pentavitinem. Jeho účinnost se projeví rychleji díky každodennímu použití.