ŘEŘICHA SETÁ

(Lepidium sativum)
Původ: Blízký východ

Řeřicha setá je rostlina z čeledi brukvovitých (brassicaceae). Je rychle rostoucí bylinkou, která se hojně pěstuje jako listová zelenina pro svou výraznou kořenitou chuť a aroma. Rostlina má větvené lodyhy, výrazné stopkaté listy rostoucí ze země, bíle nebo načervenalé květy uspořádané v hroznech na vrcholech stonků.  

Ačkoli se řeřicha využívá hlavně v kuchyni do různých pomazánek či do salátů, má své využití i v kosmetice. Extrakt z klíčků obsahuje enzym sulphorafan ovlivňující spouštění detoxikačního systému, flavonoidy, alkaloidy, taniny, glukosinoláty, steroly a triterpeny. Látky řeřichy degradují škodlivé molekuly a ovlivňují činnost enzymů vedoucí k likvidaci volných radikálů. Aktivací detoxikačního systému buněk zvyšuje jejich odolnost a omezuje projevy stárnutí nebo poškození jejich DNA v důsledku vlivu nezdravého okolního prostředí. Dále obsahuje vitamin A, B1, B3, B6, E, K a minerály jako draslík, sodík, vápník, fosfor, železo, ale i jód, nenasycené mastné kyseliny, riboflavin a vlákninu. Tyto látky dělají z téhle bylinky bohatý zdroj živin, které ocení jak vaše tělo, tak i pokožka.

tip: Podle americké profesorky Jennifer Di Noia (William Paterson University), řeřicha dokáže zajistit lidskému organismu v průměru o 10% více denní dávky 17 pro tělo důležitých látek, vitamínů a minerálů než běžná konzumace PFV (powerhouse fruits and vegetables). Proto neváhejte jak s užitím produktů s extrakty z řeřichy, tak ji přidat čerstvou do svého jídelníčku.

Foto: Corinna John