ŠALVĚJ HISPÁNSKÁ

(Salvia hispanica)
Původ: horské oblasti Střední Ameriky

Šalvěj hispánská je bylina z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Je to okolo jednoho metru vysoká rostlina s bílými nebo fialovými květy, která je pěstována pro svá jedlá semínka “chia”. Historie užívání chia semínek sahá až do dob Aztéků a Mayů z Jižní Ameriky, kteří používali semínka nejen jako zdroj své energie, ale i jako platidlo. 

Slovo “chia” znamená sílu a “chian” zase “olejnatý”, které se odvodili z toho, že tyto semínka mají obsah bohatý na vápník, antioxidanty a omega -3 a -6 nenasycené mastné kyseliny. Chia semínka působí blahodárně na celé tělo. Podporují správnou funkci životně důležitých orgánů jako jsou ledviny, játra, plíce a žlučník. Velmi pozitivně působí také na srdce, cévy a buněčné stěny. Podporují imunitní systém, metabolismus, zlepšují kvalitu stolice, uklidňují nervy a působí protizánětlivě. Důležitý je jejich hydrofilní účinek, co znamená, že jsou významné pro svou schopnost vázat vodu. Zlepšují vnitřní hydrataci a brání dehydrataci. Pro nás je důležitý hlavně chia olej, který jak dokonale chrání vlasy, tak je perfektní i na pleť. Ten kromě omega -3 a -6 mastných kyselin obsahuje železo, hořčík, zinek, fosfor, draslík, sodík a  vitamíny A, B1, B2, B3, C a E. Díky mastným kyselinkám je pokožka jemnější a dostatečně vyživená. Je vhodná pro suchou a citlivou pleť. Redukuje vrásky a zvětšené póry. Hydratuje pokožku a snižuje transepidermální ztráty vody.  

tip:

Látky obsažené v těchto semíncích působí i k zahnání pocitu únavy, žízně a hladu. Semínka samy o sobě nemají žádnou specifickou chuť, proto jsou vhodná ke konzumaci jak v vcelku, tak i mletá, s jogurtem, do smoothie, salátů i pečiva. Po zalití vodou, či jinou tekutinou, vytvoří rosol, který může sloužit jako náhražka oleje a vajec (podobně jako u lněných semínek).