STÉVIE SLADKÁ

(Stevia rebaudiana)
Původ: tropické a subtropické oblasti Jižní a Střední Ameriky

Stévie sladká, popřípadě cukrová, je travnatá rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Dorůstá do výšky až jednoho metru. Má drobné sytě zelené listy, které jsou vstřícné a kopinaté a bílé květy vytvářející koncové okolíky. První záznamy využití pochází od kmenů z Paraguayi a Brazílie, které s ní sladily yerba maté, ale využívaly jej i v přírodní medicíně.  

Používá se především jako náhražka cukru, která je téměř bezkalorická a je vhodná i pro diabetiky. Sladivé látky jsou obsažené v celé rostlině s výjimkou kořenů. V listech je obsažen hlavně diterpenickými glykosidy (steviosid), ale také rebaudiosid A, rebaudiosid C,D,E, dulkosid B a steviolbiosid. Narozdíl od cukru, nezpůsobuje zubní kaz, ale naopak. Pomáhá posilovat dásně a zubní sklovinu. Má také antibakteriální a protivirové vlastnosti. Pomáhá předcházet vysokému krevnímu tlaku, buněčnému metabolismu a podporuje hojení pokožky.

tip: Pokud hledáte sladkou zubní pastu, která se šetrně a efektivně postará o vaše zuby, sáhněte po přírodních pastách s obsahem stévie.