O apotéce

Mise

Apotéka přináší produkty, které nás spojují s tou nejčistší krásou přírody. (Apotéka) Je spojením moderní vědy, organických surovin, nekompromisní kvality, receptur prověřených časem a dávnou historií bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. 

Kvalita

Naše produkty jsou čistě organické. Na ingredience a jejich kvalitu, které používáme při výrobě naší kosmetiky, klademe nekompromisní důraz. Lokální bylinky si pěstujeme sami v našich ekozahradách v Chářovicích a ty (které v našem podnebí nerostou) exotické získáváme od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Dále používáme také organické včelí produkty z včelařství Marada, který si stanoviště svých včelstev pronajímá v lesích, které patří rodu Lichtenštejnů.

Suroviny

Abychom zaručili ty nejvhodnější a nejčistší suroviny, dbáme na správném načasování sběru pro zpracování. Každá bylinka a rostlinka má totiž svůj vlastní ideální čas pro sběr, kdy má největší sílu účinků. Extrakce je zahájena ihned po sběru, kdy je bylinka nejšťavnatější a má v sobě největší koncentraci účinných složek a v extraktu je zachována celá její esence.

Nejčistší organické produkty

Při používání kosmetiky bychom měli mít na paměti, že to, co je menší než póry a dostane se do styku s pokožkou, do ní proniká a dostává se do krevního oběhu našeho organismu. Musíme být tedy velmi opatrní v tom, co na svou pleť a pokožku nanášíme. Naše pokožka si zaslouží nejčistší a organické produkty v té nejvyšší BIO kvalitě, stejně tak jako si zaslouží, abychom ji projevovali lásku, něžnost a péči každý den. Naše kosmetika se nemá používat s domněním, že naše pleť a pokožka budou krásné, ale jako to velký krok v učení o péči a získání sebelásky. Proto Vám vždy jako dárek dáváme kartičku s afirmací, aby jste se nezapomněli mít více rádi.

Náš závazek

Naším závazkem je, že nikdy nebudeme kompromitovat kvalitu našich produktů. Proto se občas stává, že během slabé sklizně, kdy nemáme dostatečné množství určité bylinky na výrobu některého z našich produktů a nepodaří se nám dostat onu bylinku odpovídající naší kvalitě, je výroba tohoto produktu zastavena. Našim posláním je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíme k sobě a svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.

Filozofie

Příroda v sobě ukrývá obrovskou léčivou moc a její síla se nachází v každém kousku přírody, která nás obklopuje. My ženy máme hodně společného s bylinkami. Naše krása spočívá v křehkosti a něžnosti, ale jsme silné a dokážeme se vypořádat i s těmi nejtěžšími situacemi. Když projevíme bylinkám lásku, ony nám to vrátí v podobě krásy a zdraví. Když se ženám projeví láska, ony to oplatí láskou a důkladnou péčí. Při výrobě našich kosmetických produktů čerpáme z čisté přírody, respektujeme ji a snažíme se od ní naučit vše, co je možné. Naše produkty jsou vyráběné s láskou a úctou k přírodě.

O Apotéce

Vše začalo v roce 2014 v kuchyni zakladatelky Zuzany Krejčí a obchodem s jediným produktem, u kterého se očekávalo selhání. To se však změnilo a rozrostlo o celé řady péče o pleť, péči o vlasy, péči o tělo a péči o duši, která se nyní začíná prodávat nejen v Česku a na Slovensku, ale již po celém světě. Tradice našich produktů, nepozměněné vůně přírody, které nejsou potlačeny parfemací a nekompromisní organické složky - vás dostávají do světa, kde vědecky ověřené ingredience v organické kvalitě kombinované s nejsilnějšími ingrediencemi z přírody umožňují našim kožním buňkám přijímat potřebné živiny a transformovat je do své nejsilnější formy. Apotéka je odkazem starověkých receptur a vědecky prokázaných ingrediencí, které jsou tím, co z nich dělá skutečně jedinečný zážitek.

Inspirace

Inspirována sílou přírody a čistotou minulosti. Apotéka hledá nejlepší organické ingredience a receptury, které mají dávnou tradici a ověřenou účinnost. Mastička Přírodní Zázrak byl naším prvním produktem a receptury jemu podobné sahají až do starého Egypta, kde byly včelí produkty a oleje součástí nejoblíbenějších zkrášlovacích rituálů. Elixír mládí a krásy údajně poprvé vyrobila dcera alchymisty v 16. století v Itálii. Receptura v sobě spojuje vzácné oleje a látky, které měly na ženy té doby takřka zázračné účinky. Postup výroby zahrnoval uložení elixíru na 3 měsíce do země, kde čerpal sílu stromů pro pevnost pleti a životodárnou vodu pro její vláhu. Krém Andělská tvář je inspirován recepturou římského lékárníka z 18. století.

Prověřené historií

Spojením dávných tradic prověřených historií a nových kosmetických inovací, přináší Apotéka kosmetiku s dlouhou tradicí jejíž účinky jsou zachované a aplikovatelné v dnešních rituálech krásy.

Kdysi malý obchůdek s jedním produktem, dnes dům krásy, který přináší do světa nové produkty té nejčistší kvality. Apotéka je spojení dávných tradic, účinných organických ingrediencí a opravdových vůní přírody, které nabízí unikátní zážitek a šetrnou péči celého těla.

Zrodila se Apotéka

Zuzana Krejčí byla pohlcena do světa bylinek již jako malá holčička. Vyrůstala u lesa, kde sbírala bylinky a doma z nich vyráběla různé mastičky. V té době to byla pouhá dětská bezmezná zvědavost a v době komunistického Československa, domácí výroba kosmetiky nebyla nic nevšedního. Zuzaně její vnitřní dětská zvědavost zůstala a láska bylinek společně s časem pouze rostla. Dlouhá léta sbírala staré herbáře a knihy o bylinkách, které vykupovala v antikvariátech a na trzích v nejrůznějších zákoutích světa. V dospělosti byla zaujatá kosmetikou a péčí o pleť, ale její citlivé pleti málokterý krém vyhověl. Rozhodla se proto, že si bude vyrábět vlastní krémy a začala zkoumat jejich složení. Zjistila, že většina krémů, o kterých měla dojem, že jsou přírodní naopak syčely jedovatou chemií. Byla z toho zhrozená natolik, že se proto rozhodla začít dělat kosmetiku pouze té nejvyšší organické kvality - nejen pro sebe, ale i pro ostatní. A tak se zrodila Apotéka.

Vize

Filozofie, která řídí Apotéku a její bezmeznou touhu tvořit nové produkty, inovovat a posouvat možnosti kosmetiky dál každým dnem je vědomí, že krása nemá hranic a že každá žena je nejkrásnější tehdy, když miluje sebe, svou pleť a své tělo. Tajemství Apotéky se nachází ve schopnosti naslouchat. Naše neustálá touha zapojit naše zákazníky do vývoje produktů vede ke vzniku unikátního spojení, díky kterému Apotéku a její produkty naše zákaznice tak dobře znají. Nic totiž není nemožné. Přístup, kterým žije náš tým, nás žene k neustálému hledání všeho výjimečného, co nám příroda dává a umožňuje. Každým dnem se učíme, zdokonalujeme a přinášíme Vám vždy to nejlepší, co jsme dokázali společně v Apotéce vytvořit. 

  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. Péče o pleť|Oleje
  3. |Bio Avokádový olej - 30 ml