Růže damašská - 30 ml

361 Kč Cena s DPH

Olej z růže je tou nejušlechtilejší péčí o pokožku. Věděli to už starodávní Peršané, kteří ji pěstovali pro její půvab už před 2000 lety př. n. l. Jako tenkrát, i dnes se poupata růže sbírají ručně za rozbřesku, dokud jsou ještě uzavřená.

Zjistit více

Růže damašská Účinky na pleť: Podporuje okamžitou regeneraci pleti a chrání pokožku před působením volných radikálů.Vonná složka: Otevírá srdce lásce, sebepřijetí a pomáhá znovu najít potěšení ze života

Už legendární Peršané pěstovali růže pro jejich nadpozemskou krásu. Drobná semínka se předávala skrze kontinenty a zanedlouho půvabům této rostliny propadly i ty nejmocnější říše, Řecko a Řím nevyjímaje. Starodávní Řekové dokonce zasvětili tuto divu rostlinné říše bohyni lásky Afrodíté.

Jako tenkrát, i dnes se poupata růže sbírají ručně za rozbřesku, dokud jsou ještě uzavřená. Jakmile totiž začne stoupat teplota, vonné silice sestupují ke kořenům. A proč je růžový olej takovou vzácností? Na jeden litr oleje je totiž zapotřebí 3 tuny okvětných lístků!  

Náš organický olej z růže je opatřen certifikátem pravosti, který deklaruje jeho autenticitu a nezpochybnitelný původ. Olej byl lisován za studena pro zajištění vysoké kvality a biologické účinnosti.

Jedná se o zcela přirozený zdroj cenných a v mnoha případech dokonce nenahraditelných látek. Některé prameny uvádějí, že růžový olej tvoří až 300 různých látek. Nadměrně vysoké množství účinných látek rychle prostupuje kožní bariérou až k zárodečné vrstvě pokožky, kde okamžitě ve spolupráci s ostatními látkami regeneruje a konejší pleť. Navíc ji také tonizuje a omezuje její zarudnutí. Praví se, že aristokratky používaly během svých plodných dnů kapku růžového oleje, který rozetřely za ušní lalůček. I v dnešní době je obsah damašské růže v parfému neomylným příznakem exkluzivity a její jemná vůně se těší oblibě jak vyšší společnosti, tak skutečných znalců.

Tip pro vás: Růžový olej nanesený před usnutím prý dokáže přivolat růžové sny…

Použití: na pleť i pokožku celého těla. Nejlépe se olej vstřebává na vlhké, koupelí zahřáté pokožce.

Složky: Makový olej, esenciální olej z růže damašské, vitamin E

Ingredients: Papaver Somniferum Seed Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Tocopherol, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Linalool

Nebyl nalezen žádný komentář zákazníka.

Také budete zbožňovat

PREV NEXT
1 Komentář(e)

Abraka dabra - 30 ml

148 Kč
1 Komentář(e)

Abraka dabra - 300 ml

598 Kč
1 Komentář(e)

Krásné ruce - 300 ml

799 Kč

Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací
Souhlasím