Havlíkova přírodní vazelína - 50 ml

258 Kč Cena s DPH

Havlíkova přírodní vazelína je čistě rostlinný produkt vhodný pro ekzematickou, atopickou a problematickou pleť, kterou ošetřuje a promašťuje. Mast neobsahuje barviva ani parfemace.

Zjistit více

Naši vazelínu tvoří přírodní složky, jakými jsou ricinový olej a karnaubský vosk. Pouze tyto a žádné jiné! Do pokožky tak nepronikají žádné deriváty ropy a syntetické složky, jen křišťálově čisté přírodní látky, které pokožku chrání a promašťují. 

Co je to vazelína?

Ve starých pramenech se dozvíme, že: „Vaselina jest minerálním tukem, který se nekazí. Dobývá se při čištění petroleje. Vaseliny zhusta se užívá v lékařství, buď žluté – méně falšované, ale kůži poněkud zabarvující, bílé spojené s léky.“ Způsob získávání vazelíny se po generace nezměnil, i nyní se získává převážně z ropy.

Je Havlíkova přírodní vazelína také z ropy?

V žádném případě! Naši vazelínu tvoří přírodní složky, jakými jsou ricinový olej a karnaubský vosk. Pouze tyto a žádné jiné! Ty pokožku chrání a promašťují. 

Jak vazelína pomáhá?

V případě, že vitalita Vaší pleti skomírá pod jhem ekzému, atopického ekzému nebo jiných, nepříjemných kožních projevů, vazelína poškozenou pokožku překryje a dostatečně promastí. Vykazuje tzv. okluzivní účinek.

Co je to okluzivní účinek?

Vazelína je nejdůležitější dermatologickou ingrediencí, její okluzivní účinek je totiž nejvyšší. Znamená to, že má vynikající schopnost omezit odpařování vody, čímž výrazně zlepšuje hydrataci pokožky. V případě, že vazelínou překryjete léčivou mast, její účinné látky lépe proniknou do hlubokých vrstev kůže, kde započnou regenerační procesy.

Jak poznám, jestli trpím ekzémem nebo jsem atopik?

Bohužel, toto je ta nejtěžší otázka. Obecně se dá říct, že ekzém je chronický zánět kůže (projevuje se mokrými puchýřky, pustulkami), pokožka je hrubší a zarudlá. Atopický ekzém většinou vyvolává požitý nebo vdechnutý alergen (prach, roztoči, pyl atp.), kůže je suchá, svědivá a citlivá. Jak se říká v jedné z publikací páně Havlíka: „Zdá se, že vlastně při všech vyrážkách běží o jakési příčiny vnitřní. Laik se nevyzná v množství onemocnění kožních, a proto nutno poraditi se hned z počátku se zkušeným lékařem.“ A my nemůžeme než souhlasiti.

Aplikace:

Nanášejte v přiměřeném množství lokálně na pokožku, která potřebuje promaštění kvůli své oslabené bariérové funkci. Mast je hutné konzistence a díky své skvělé kožní snášenlivost je vhodná pro problematickou pleť s výskytem ekzému či atopického ekzému.

Pro snadnější aplikaci doporučujeme použít Havlíkova pomocníka.

Ingredients: Ricinus Communis Seed Oil (ricinový olej), Hydrogenated Castor Oil (upravený ricinový olej), Copernicia Cerifera Cera (karnaubský vosk)

Celkové hodnocení: 5,00/5
0 1 2 3 4
Hodnoceno 6x

velmi husty a mastny

vyborna husta mastna vazelina s krasnou vonou


Lepší vazelína

Jako jediný neropný produkt mi krásně promaže popraskané prsty na rukách


Naprosto nadšená

Kosmetiku používám jedině tu Vaši a naučila jsem to i mé tři děti a jejich rodiny. Balení zásilek - to je poznat, že vše děláte s láskou. Jen tak dál....


Spokojní

Spokojnosť na 100%, rýchlosť, kvalita, balenie.


skvelý pomocník

Veľká pomoc pri vysušených a popraskaných rukách. Cez deň miešam 1:1 s Havlíkovým krémom na ruky a je to pre moje ruky skvelé po všetkých tých dezinfekciach, ktoré musí človek v týchto mesiacoch denne používať, a ktoré veľmi vysušujú a ničia pokožku. Odporúčam.


Skvělá přírodní vazelína

Doporučuju každému, kdo má každou chvíli suchou pleť. Užívám teprv pár dní hlavně, ale už teď mohu říct, že je fakt super a vydrží na obličeji dlouho.


Také budete zbožňovat

PREV NEXT
  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. Péče o pleť
  3. |Havlíkova přírodní vazelína - 50 ml