Levandule úzkolistá - 30 ml

233 Kč Cena s DPH

Velmi vhodný pro mastnou a aknózní pokožku. Pomáhá při dni plném stresu, kdy Vás jeho aroma něžně ukolébá. Lze vetřít na spánky pro utišení bolestí hlavy. Dokáže ulevit při nepohodlí během periody tak, že se šetrně vmasíruje do podbřišku. Levandule a zmínky o jejím pěstování ve Francii se poprvé objevují už v roce 1371. Lavandula Angustifolia roste v horské části Provence, poblíž vesničky Rosan, jež se nachází v nadmořské výšce přes 800 m n. m. 

Všestrannost účinků je dána složitou a bohatou strukturou látek – estery linalylu, geranylu, geraniol, linalol limonenu aj. Olej z této odolné rostliny pomáhá při spáleninách a drobných poranění kůže. Obsahuje třísloviny a silice působící fytoncidně (jako rostlinné antibiotikum). Účinné složky: makový olej, esenciální olej z levandule úzkolisté, vitamin E.

Zjistit více

Levandule úzkolistá

Účinky na pleť: 

Působí antibakteriálně, protizánětlivě.

Vonná složka: 

Zmírňuje napětí, pomáhá proti bolesti hlavy a proti stresu. Představa levandulových polí, která se modrají na slunci, je tradičně spojena s oblastí Provence. Ne nadarmo se levanduli říká „modré zlato regionu“. Právě odsud také pochází náš organický olej, přesněji z okolí vesničky Rosan, která se rozkládá v nadmořské výšce 800 m n. m. Olej se získává z levandule pravé, jediné svého druhu, které se daří v tak vysokých polohách. Lavandula Angustifolia je alfou i omegou aromaterapie. Počátky této alternativní medicíny se datují už k 1. století n. l., přičemž pojem „aromaterapie“ se objevil poprvé v roce 1928. Vyslovil jej René Maurice Gattefosse, jenž popisoval léčebné účinky éterických olejů, mezi nimi právě i toho z levandule pravé. Dnes tak můžeme tvrdit, že levandule má hned dvojí účinek. Působí na fyzické tělo, protože látky obsažené v jejím oleji napomáhají hojení kožních buněk při spáleninách a drobných poraněních. Kůže je po jeho aplikaci desinfikovaná a lépe se regeneruje. Díky tříslovinám a silicím působí fytoncidně (jako rostlinné antibiotikum), ocení jej tedy všichni, kdo bojují s mastnou a aknózní pokožkou. 

Vonné silice pak působí i na mysl. Éterické látky tiší bolesti hlavy při migrénách a pomáhají snadněji usnout. Pronikají až do podvědomí, kde navozují pocit bezpečí a klidu. Levanduli si oblíbily také královské rody. Královna Alžběta se do její vůně natolik zamilovala, že ji používala jako parfém i jako čaj. Královna Viktorie bez snítky levandule neudělala ani krok. Mladé ženy nosily levanduli u sebe v naději, že jím přivábí nápadníky.

Použití:

Tělový olej je určen na pleť i pokožku celého těla. Nejlépe se olej vstřebává na vlhké, koupelí zahřáté pokožce.

INCI: Papaver Orientale Seed Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Tocopherol, Coumarin, Limonene, Citronellol, Citral, Linalool, Geraniol

Celkové hodnocení: 5,00/5
0 1 2 3 4
Hodnoceno 3x

Super

Krásně voní a moc příjemná na pleť


Levandulový olej

Olej je velice příjemný a krásně voní. Rychle se vsákne a nezanechává mastnou pleť. Jsem velice spokojená.


Spokojenost

Krásně voní, dávám si ho před spaním na spánky i obličej, na mastnější pleť působí velmi dobře, přes noc se olejíček krásně vsákne do pokožky.


Také budete zbožňovat

PREV NEXT