Dětská mast bez včelích produktů pro všechna děťátka od narození, jež trápí nepříjemné opruzeniny, odřeniny od plenek a zarudlá místa mezi a pod faldíky. Mast je také vhodná na pravidelné mazání zádíček, nožiček, bříška a tvářiček. Je také vhodný na podrážděné bradavky po kojení.
Zjistit víceTato zklidňující mast působí také jako jemný balzám na bolavé a citlivé bradavky podrážděné po kojení. Působí regeneračně a pokožku obnovuje. Balzám se může používat už před porodem, aby se jemná pokožka bradavky zpevnila, hydratovala a zvýšila se její elasticita. A protože mast neobsahuje včelí produkty, tak i když by na pokožce zůstala vrstva balzámu, děťátko nevystavujete včelím alergenům.
Dětská pokožka se vyvíjí v prvních 3 letech života. V tomto období zatím ještě neposkytuje takovou ochranu, jako pokožka dospělého, je dokonce až 5x tenčí!
Nejdůležitější je ochrana pokožky! V raném věku se mazové a potní žlázy teprve vyvíjejí, hydrolipidová vrstva má jinou strukturu než v dospělosti, proto může častěji vysychat. Z toho důvodu je třeba zranitelnou pokožku děťátka chránit, nejlépe přírodními produkty.
Mast Šťastný andílek pomáhá při péči o:
Opruzeniny – mandlový olej zklidňuje zarudlou a podrážděnou pokožku od plenek. Makadamiový olej ji udržuje hydratovanou a zvyšuje její odolnost. Rakytník urychluje regeneraci.
Plenkovou dermatitidu – oxid zinečnatý prokazuje adstringentní účinek, vysušuje kožní sekreci při opruzeninách i dermatitidě. V kombinaci s oleji vytváří na pokožce ochranný film, který působí preventivně.
Seborhoickou dermatitidu – mandlový olej zde působí velmi konejšivě. Zjemňuje nepříjemné krustičky a usnadňuje jejich vyčesávání. Olej se rychle vstřebává, neucpává póry a nevyvolává alergické reakce.
Dětská mast neobsahuje žádný včelí produkt - vosk, med, propolis ani mateří kašičku, a je tedy vhodná i pro ty nejmenší, kteří s těmito produkty zatím nepřišli do styku.
Aplikace:
Pokaždé, když přebalujete děťátko, aplikujte malé množství masti na zarudlá, přesušená a problematická místa. Dětská pokožka je obzvláště jemná, proto doporučujeme nanášet zlehka, takřka něžně, bříšky prstů. Mast můžete použít i na pokožku celého těla jako příjemnou relaxační masáž děťátka, nejlépe před jeho uložením ke spánku.
Účinné látky:
Mandlový olej, makadamiový olej, rakytníkový olej, levandulový esenciální olej, oxid zinečnatý.
Mandlový olej efektivně zklidňuje dětskou pleť při podráždění od plenek. Rakytníkový olej pokožku chrání a oxidy zinku jsme přidali jako účinnou přísadu proti vyrážkám a ekzematickým projevům.
Zajímá Vás původ naší masti? Ve starých záznamech páně Karla Havlíka stojí, že mast umíchala poprvé v 18. století vdova po apatykáři, která se starala o rodičky a děťátka prostých lidí. Doba však byla zlá, po kraji se proháněli lovci čarodějnic a hledali své oběti. Žel, ani tato apatykářka jim neunikla. Už už se loučila se životem, když pro ni poslala jedna významná aristokratka. Jejímu děťátku se nevedlo zdárně, bylo nepokojné, nepřibývalo na váze a jeho tělíčko pokrývaly rudné skvrny. Apatykářka kojence obhlédla a vyplísnila kojnou! Děťátko nebylo včas přebalováno a leželo na nepromokavých podložkách. Doporučila častější očistu, zabalit do moltonu a pomazat mastí s mandlovým olejem, kterou pro tyto účely sama připravila. Tak si apatykářka vysloužila vděk šlechty a zároveň svůj život.
Ingredients: Helianthus Annuus Seed Oil (za studena lisovaný slunečnicový olej), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej), Decyl Oleate (emolient přírodního původu velmi vhodný pro citlivou pokožku), Macadamia Ternifolia Seed Oil (makadamiový olej lisovaný za studena), Glyceryl Behenate (zahušťovadlo přírodních olejů), Hydrogenated Castor Oil (upravený ricínový olej), Zinc Oxide (oxid zinečnaté proti podrážděné a opruzené pokožce), Lavandula Angustifolia Oil (esenciální olej z levandule úzkolisté), Tocopherol (vitamine E, přírodní antioxidant), Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (rakytníkový extrakt, olej získaný šetrně CO2 extrakcí), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (etrakt z listu), Coumarin, Limonene, Citronellol, Citrat, Linalool, Geraniol (pochází z esenciálního oleje levandule úzkolisté).
Krém vyzeral na prvý pohľad dobre, príjemná vôňa, ľahko sa rozotieral. Používali sme na plienkovú oblasť. Bohužiaľ, po použití sa u syna objavili vyrážky. Mysleli sme že to je náhoda a načas sme vysadili, no hneď ako sme znova natreli sa vyrážky objavili znova :(
Tento krém jsem objevila před lety při pořizování výbavičky u prvního dítěte a od té doby má své místo jako náš rodinný krém. Používám na tvářičky i tělo jak miminka, tak klidně i sebe samé. Má velmi příjemnou konzistenci, nelepí a nádherně voní, cítím hlavně levanduli a meduňku. Často, když jej někomu doporučuji, kritizují jeho cenu, ale mně osobně za nákup stojí. Používáme tedy denně, na miminko stačí na každou partii tělíčka maličko, opravdu se krásně roztírá. Miluji jeho vůni na svých dětech!
Používám již od narození dcerky, jsou jí 2 měsíce a nevíme, co jsou to opruzeniny. Vyzkoušeno také na potničky, během pár hodin neuvěřitelné zlepšení, andílek je přírodní zázrak :-))
Krém je sice určen primárně na dětskou pokožku, ale já ho používám ke zklidnění pokožky po holení (hlavně intimních partií, kde je kůže extrémně citlivá) a nemůžu si ho vynachválit. Od doby co jej používám, vyrážku po holení nemívám!!
Vyskúšala som viacero značiek krémov na zapareniny na trhu (ktoré by som si nedala ani len na ruky, nieto ešte na pokožku bábätka) Havlík vyhráva aj napriek vyššej cene. Zadoček je bez zaparenín aj napriek pozužívaniu jednorázových plienočiek a faldíky pod krkom a pod pazuškami výborne ošetrí. Momentálne natierame aj tváričku, kde sú od mliečka vyrážky, škrabančeky a trocha zhrubnutá koža. Obdarovala som aj našu malú neterku a jej rodičia sú spokojní, ako krém zmiernil atopický exém v zákolenných jamách. Veľmi spokojná, objednávam do zásoby pre svojho synčeka aj pre detičky známych ako pekný a zároveň praktický darček.
Skvělý pomocník na dětské opruzeniny.
Naprostá spokojenost. Bylo mi doporučeno na opruzeniny miminka. Po dvou dnech mast zabrala... po problému ani památka.
Prý je to úžasná mastička
Nam vyhovuje vo vsetkom :) Dobra konzistencia masticky umoznuje rychle rozotretie, krasne pomaha a zahoji zadocky a zapareniny a ta neuveritelna vona byliniek sa neda opisat. U nas sa rychlo mina
Som velmi milo a prijemne prekvapena s vyrobkom. Zabral fantasticky, vonal krasne a vydrzal ovela dlhsie ako som si myslela. Urcite odporucam, je skvely! :-)
Mastička “Šťastný andilek”je naprosto uzasna, prijemne voní, skvele se roztira a prdelka mého syna vypada jako prdelka šťastného andilka ????
Náš malej atopik měl průběh seboroické dermatitidy dost horší než většina miminek. Tvořily se mu obrovský krusty, který pak i mokvaly, museli jsme neustále loupat a vyčesávat... Andílek opravdu moc pomohl, krusty byly měkčí, líp se dostávaky z vlásků a kůže vypadala klidnější. Používali jsme ho i na namazání zadečku, kde taky fubgoval dobře. Pěkně zklidnil i suchá místa (než se rozjel atopický ekzém, na ten už je třeba jiná péče).