Zavřít

Zelený čaj 30 ml (exspirace: 09/2020)

149 Kč Cena s DPH

Vysoký podíl polyfenolů chrání pokožku proti poškozování volnými radikály. Působí příznivě na pokožku po opalování. Energické aroma pro aktivní začátek dne.

Zjistit více

Praví se, že první šálek čaje ochutnal léčitel čínského císaře Šen-munga už více jak 2500 let př. n. l. Zelený čaj od té doby okouzlil celý svět. Z těch nejčerstvějších lístků získáváme organický olej v kvalitě absolue, jenž si uchovává dlouhotrvající a koncentrované aroma.

Podle legendy stojí za objevem čaje lékař čínského císaře Šen-munga. Lístky z keříku mu náhodou spadly do vařící vody a jeho zcela okouzlila líbezná vůně a rozhodl se nápoj ochutnat. V Indii, druhé čajové velmoci, popisují jeho objevení mnohem barvitěji. Když mudrc Bódhidharma usnul při meditaci, sám na sebe se za tuto ztrátu koncentrace tak rozhněval, že si ze zlosti odtrhl oční víčka a odhodil je na zem. Z nich pak vyrostl první čajový keřík, ze kterého si mniši připravovali nápoj pro zahnání únavy.

Do dnešní doby se čajové lístky sbírají ručně na širokých pláních indických hor. Čím výše čajovníky rostou, tím je kvalita lístků vyšší. Nejlepší čaj se pěstuje v nadmořských výškách přes 2 000 metrů. Lístky sbírají pouze ženy (kromě Afriky), protože mají drobné a hbité prsty. Jediná žena dokáže za den sklidit asi 20 kg lístků, což je zhruba 5 kg čaje v sušeném stavu.

Zelený čaj se do dnešní doby považuje za elixír dlouhověkosti a mládí. Proč? Každý ze zelených lístků obsahuje vysoký podíl polyfenolů, což jsou přírodní antioxidanty bránící působení volných radikálů. Polyfenoly tímto způsobem zpomalují stárnutí pleti a chrání ji.

Použití: Na pleť i pokožku celého těla. Nejlépe se olej vstřebává na vlhké, koupelí zahřáté pokožce.

Ingredients: PapaveSomniferum Seed Oil, Camellia Sinensis Leaf Oil, Tocopherol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Nebyl nalezen žádný komentář zákazníka.

Také budete zbožňovat

PREV NEXT
4 Komentář(e)

Krásné ruce - 30 ml

167 Kč
4 Komentář(e)

Havlíkův pomocník

23 Kč

Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací
Souhlasím