Krása v ekologickém balení

18. 11. 2021

Také máte předsevzetí co nejméně „plastovat“? Pak vás určitě potěší zpráva, že sáčky, do kterých balíme vaše oblíbené produkty, nejsou z plastu ale z celofánu. V čem tkví jejich výhoda?

Je pro nás opravdu důležité dělat vše s ohledem na přirozenost a podporu dobrého pocitu. A takový krásný pocit můžeme mít i z toho, když se chováme šetrně vůči životnímu prostředí. Každý z nás může udělat spoustu drobností, které dohromady tvoří jeden velký užitečný celek. Třeba my – kromě jiného – používáme celofánové sáčky.

Možná jste to netušili, ale celofán není plast. Tato tenká fólie se vyrábí z celulózy a ta má zase původ ve dřevě či bavlně. Výroba celofánu se podobá produkci umělého hedvábí. Celofán je primárně určen k balení potravin a proto je zcela zdravotně nezávadný. Jeho hlavním benefitem je však dozajista jeho kompostovatelnost. Nevěříte? Je to tak. Pravý celofán – ten z celulózy a nikoliv z ropy – se nedá recyklovat, ale je skutečně kompostovatelný.

A jak poznat pravý celofán?

Například tak, že hoří, zatímco jeho plastová alternativa se pouze škvaří. Nebo ho zkuste olíznout, a když ucítíte sladkou chuť, je to on, našeho balení šampión.

Přejeme vám krásný pocit ze všech důležitých maličkostí, které činí svět lepším.