Nový přírodní deodorant - Bylinkové osvěžení

19. 05. 2021

Deodoranty patří do naší každodenní ranní rutiny a bereme je jako samozřejmost. Zamysleli jste se ovšem někdy nad jejich složením? Při používání kosmetiky bychom měli mít vždy na paměti, že látky, které jsou menší než póry, pronikají do našeho krevního oběhu a organismu. Musíme být tedy velmi opatrní v tom, co na svou pleť a pokožku nanášíme. Naše pokožka si zaslouží nejčistší a organické produkty v té nejvyšší BIO kvalitě.

Deodoranty slouží k redukci tělesného pachu, který je způsoben rozkladem potu. Mají za úkol provonět pokožku a působit antibakteriálně. Ne všechny látky, které jsou v klasických deodorantech obsažené, jsou tělu prospěšné.

Obsahují

  • Parabeny,
  • škodlivé hliníkové soli, které jsou na výrobku označovány jako Aluminum Zirconium, Aluminum Chlorohydrate, Aluminium Chloride, Chloride Hydroxide Complexy a další.


Tyto látky fungují na principu zablokování potních žláz. To nám sice může být příjemné, ovšem tělu tím zabraňujeme v tolik přirozeném procesu pocení. Z těla se tak nedostávají škodlivé látky a hromadí se v těle.

Náš přírodní deodorant neobsahuje žádné škodlivé látky. Namísto toho v něm najdeme přírodní kamenec a směs esenciálních olejů. Obsahuje aktivní látku Potassium alum (kamenec), který napomáhá redukovat pocení. Přírodní deodorant z Havlíkovy Apotéky zabraňuje pachu a množení bakterií, ovšem neblokuje přirozený samoregulační proces pocení, který je pro naše tělo velmi prospěšný. Pokožka tedy může dýchat a vylučovat toxiny bez narušení.

Kamenec je přírodní minerál, který se pyšní deodoračními schopnostmi, působí antisepticky a antibakteriálně. Molekuly kamence jsou větší, než jsou naše póry. Do pokožky tedy neproniká a ani nepůsobí negativně na náš organismus. Proto pokud mluvíme o bezpečném hliníku, jedná se právě o Potassium alum.

Aktivní látka Antiperspirant natural complex pomáhá redukovat pocení. Obsahuje extrakt z přesličky, který účinně působí proti zvýšené potivosti a pokožku vyživuje. Esenciální olej ze šalvěje lékařské působí deodoračně, antimikrobiálně a bojuje proti zápachu.

Bylinkové osvěžení

Deodorant s příjemnou bylinnou vůní rozmarýnu a šalvěje muškátové, které vás osvěží a zpříjemní vám den. Rozmarýna šalvěj mají tonizační a protizánětlivé vlastnosti.

Související zboží