Obličejová masáž

15. 11. 2019

Masáže mají dávnou tradici, masáž byla zmíněná již medicínských spisech před 6000 lety. Ozdravující a relaxační účinky masáží jsou známé doteď. Obličejová masáž má totiž mnoho potenciálních benefitů. Patří mezi ně zlepšení a zpevnění pleti, relaxace obličejových svalů nebo i odvodnění. 

Obličejová masáž je dnes běžnou součásti kosmetických ošetření a pro mnoho žen i tou nejoblíbenější. Masáž totiž dokáže pleť prokrvit, zlepšit schopnost pleti vstřebat účinné látky a zpevnit ji. Pokud chcete své pleti dopřát opravdovou odměnu, důkladná masáž posílí i Váš vztah k Vaši pleti a lásku k sobě, není totiž nejupřímnější gesto které můžete pro ni udělat. Vaše pleť bude rozzářená, vypnutá a díky podpořené cirkulaci se lépe zbaví toxických látek.

NEŽ ZAČNETE

1. Očištění - Prvním krokem při péči o pleť je vždy začít s čistou pletí a s čistýma rukama. Z pleti a krku odstraňte veškeré líčidla a poté nezapomeňte pleť umýt vodou a jemně osušte ručníkem. Nezapomeňte si také důkladně umýt ruce, nosíme a nich totiž soustu bakterii. Tento krok je velmi důležitý i když ten den nemáte na pleti makeup, pokud by jste totiž masírovala nečistou pleť, můžete po ní roznést bakterie a vmasírovat do pórů nečistoty.2.  Zvolte spávný časAby byla masáž efektivní, je nejlepší si pro ni vyhradit čas a uvolnit se. Pokud budete totiž masírovat pleť když nekam specháte a jste ve stresu, nebude mít tak blahodárný účinek. Menší masáž by však měla být součástí Vašeho ranního i večerního rituálu, Váš krém nebo sérum totiž můžete totiž jemně do pleti vmasírovat. Uvolněte se připravte svou pleť a vše pro masáž potřebné a soustřeďte se pouze sama na sebe, Vaši pleť, a lásku kterou sobě samé dáváte.

CO BUDETE POTŘEBOVAT 

Aby Vám šla masáž lépe a netahaly jste Vaši pleť, doporučujeme vybrat si správný olej pro Vaši pleť. Každý olej je totiž unikátní a má jiné účinky. Tato masáž je vhodná i pro mastnou pleť pokud zvolíte olej který je nekomedogenní (neucpává póry). Oleje vhodné pro všechny typy pleti jsou například makový olej nebo arganový olej, jsou totiž nekomedogenní a přesto jsou velmi výživné a hydratační i pro suchou pleť. 

1. Umístěte všech 10 prstů nad Vaše obočí. Dotýkejte se své pleti s láskou a něžností. Jemně a pomalu táhněte prsty až k vlasům. Zvolte taký tlak který se Vám příjemný a který Vám pomůže se cítí dobře. Tento pohyb opakujte alespoň pětkrát.

2. Jemně ukazováčkem směrem od kořenu nosu směrem k spánku promasírujte obočí. Poté vratě prsty zpět ke kořenu a pohyb opakujte pětkrát. Obočí totiž nese velkou část naši mimiky a relaxací můžeme předejít předčasným vráskám mezi obočím. 

3. Kůže v očním okolí je velmi tenká a jemná proto tuto lokalitu masírujeme obzvláště jemně. Použijeme ukazováček který položíme na naše spáky a jemně kroužíme. Po pár vteřinách se prsty jemně přesuneme pod oční okolí a poté přes víčka a obočí. Tento pohyb děláme velmi jemně a kůži taháme, můžeme tím totiž způsobit vrásky. Poté zas masírujeme spánky a pohyb opakujeme pětkát. 

4. Spojte ukazováček a prostředníček a poté jemně táhněte prsty od středu obličeje až k linii vlasů. Opakuje pohyb pětkrát a posuňte prsty níž. 

5. Masáž ukončujeme krkem. Spojíme ukazováček a prostředníček a prsty položíme na strany krku a masírujeme směrem dolu od našich uzlin. Tímto pohybem pomůžeme tělu zbavit se toxinů a nadměrné vody kterou zadržujeme.

PO MASÁŽI

Poděkujte se své pleti a párkrát se můžete hluboce nadechnout a vydechnout. Pleť teď  můžete opláchnout vlažnou vodou a poté na ni nanést krém nebo sérum. Díky zlepšené cirkulaci pleti totiž Vaše pleť lépe přijme účinné látky a budete se cítit jako znovuzrozená.