EPS White

()
Původ:

I přesto, že se nám může zdát, že naší pleti stačí šetrná domácí péče na denním pořádku, faktory okolního prostředí bohužel ovlivnit nemůžeme. Znečištění může vyvolat zánět, který se podílí na aktivaci melanogeneze. To znamená, že se znečištění podílí na tvorbě zvyšování počtu pigmentových skvrn. EPS White je cukerný polymer s bezkonkurenční strukturou, který umožňuje dosáhnutí míst, kde dochází k tvorbě synapsí.

Přenos melaninu z melanocytů do keratinocytů je fyzikálně možný díky vzájemnému rozpoznání mezi buňkami. K této reakci dochází fixací keratinoxytového receptoru melanocytů tak, že nedokáže komunikovat s keratinocyty, čímž preventivně zabraňuje tvorbu pigmentace. Laboratoře dokázali, že znečištění indikuje zvýšení protizánětlivého enzymu COX2 v epidermisu. Nicméně, COX2 aktivuje prostaglandiny, které jsou známé právě pro svou funkci stimulace melanogeneze. EPS White redukuje tvorbu těchto synapsí a pigmentace až o 35%.

tip: Toto je první mořský exopolysacharid, ve kterém byly identifikovány dvě aminokyseliny - serin a alanin. Tyto dvě hydrofobní aminokyseliny indikují skládání molekuly ve formě mikrovezikul, čímž usnadňují pronikání látek do kůže.

  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. Skin
  3. |Bio Havlíkův balzám na rty - 5ml