Fucoreverse™

()
Původ:

Čím starší jsme, tím více si uvědomujeme, jak je péče o naše tělo, a to zevnitř i z vnější, důležitá. Stres a vlivy okolního prostředí jsou běžnými každodenními faktory, které mohou negativně ovlivnit náš vzhled. Proto nepřijde nazmar dát i naší pokožce občas pauzu a dopřát jí nějaký ten cukr. 

Fukóza je základní cukr přítomný pouze v přírodě, v některých houbách a buněčných stěnách hnědých řas. Fukózy se nacházejí jak v epidermisu, tak i v dermisu lidské kůže, kde jsou používány fibroblasty k syntéze glykoproteinů. Podílí se proto na životních funkcích lidského těla tím, že hraje klíčovou roli v buněčné komunikaci a buněčných funkcích. Aplikace fukóz na kožní buňky má řadu stimulačních účinků. Podporuje zrychlení hojení ran a snižuje alergické reakce. Díky své jedinečnosti se používá v kosmetice proti stárnutí pro citlivou pokožku. Fucoidany jsou polysacharidy s vysokou molekulovou hmotností částečně sulfatované fukózy, které tvoří kostru řas. Extracelulární matrix v dermisu se skládá z molekulární sítě (kolagen, elastin a glykosaminoglykany) mezi fibroblasty, které zajišťují strukturu pokožky. Fukoidany chrání buňky snížením oxidačního stresu, snížením prozánětlivých cytokinů, které poškozují kolagen a chrání proti pokročilé tvorbě koncových produktů glykace, které indukují inhibici syntézy kolagenu. Kombinace mono, di- a tri- meru sulfatované fukózy s molekulovou hmotností dává na svět fucoreverse. Je to biologicky nejaktivnější forma fucoidanu. Fucoreverse je určen převážně pro citlivější typy pleti. Vyplňuje vrásky, podporuje regeneraci a ochranu buněk.  

tip: U skupiny žen ve věku 43 až 68, klinické testy prokázaly viditelné zjemnění vrásek na obličeji a krku,  a to při aplikaci dvakrát denně během 28 dní.   

Související zboží

  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. |
  3. |ACTICIRE®