IBIŠEK

(Hibiscus)
Původ: neznámý

Ibišek patří do rodu rostlin z čeledi slézovitých (Malvaceae). Jsou to dřeviny i zároveň byliny s nápadnými květy. Na světě existuje přes 200 druhů. A každý z těchto druhů roste v jiných podmínkách. Některé se nachází v tropech a subtropech jako například Hibiscus rosa-sinensis, označovaná jako čínský ibišek, čínská růže či havajský ibišek. Jiné jako jsou například ibišek trojdílný (Hibiscus trionum) nebo ibišek bahenní (Hibiscus moscheutos) jsou zastoupeny v Evropě. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, jiné jako potravina (ibišek syrský - “karkade) a jiné zas například v textilním průmyslu (ibišek konopný).

V jeho obsahu se nachází organické kyseliny a polyfenoly, vápník, hořčík, železo, fosfor, sodík, zinek, měď, betakaroten, thiamin, riboflavin a kyselina askorbová. Čaj z ibišku má antioxidační, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Snižuje pocení, zamezuje ukládání tuku v tepnách a dokáže dokonce stimulovat paměť. V Indii je ibišek považován za zázračnou rostlinu, která bojuje proti stárnutí, šedivění a vypadávání vlasů. Jeho aktivní látky totiž stimulují cirkulaci krve a pomáhají dodávat živiny do vlasových folikulů, čímž nejen napomáhá růstu nových vlasů, ale také jejich obnově. Obsahuje také antioxidanty, které preventivně působí proti tvorbě lupů, zabraňují svědění pokožky a snižují mastný vzhled vlasů. Vaše vlasy budou díky ibišku pružnější, lesklejší, vzhledově zdravější a hedvábné jemné. 

Tip: Pokud mezi ingediencemi produktu nenaleznete vyjmenovaný ibišek, zkuste ho pak hledat například pod aktivní látkou “karkade”.

  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. Skin
  3. |Bio Havlíkův balzám na rty - 5ml