INCA INCHI®

(Plukenetia volubilis olej a tocopherol)
Původ:

Inca Inchi® je nejbohatší olej na omega -3, -6 a -9 mastné kyseliny. Pochází ze semínek Plukenetia volubilis rostoucí v Peru v oblasti Amazonie. Jde o 100% rostlinný olej bez přítomnosti bílkovin či uhlohydrátů. Složením je srovnatelné s obsahem lněného oleje. Loupaná semena se lisují za studena a uvolňují přibližně 80 % oleje. Skládá se z polynenasycených mastných kyselin (>80%), v menší míře nasycených mastných kyselin (<10) a velmi nízké hladiny cholesterolu a transmastných kyselin (<0,5%). Obsahuje také fytosteroly, triglyceridy a tocopherol. 

Kyselina linolová a kyselina linolenová udržují a obnovují lipidovou rovnováhu pokožky. V kosmetice se tato látka používá pro péči o vlasy, pleť a strie. Pleť zanechává regenerovanou, zvlhčenou, pružnou a hebkou na dotek. Vlasy opravuje tak, že je kutikula opláštěna a její šupiny vyhlazeny. Ty jsou poté vláčné, hedvábně jemné a objemné.

tip: Semena používaná k výrobě tohoto oleje jsou zaručena bez jakéhokoli chemického ošetření a zdroje GMO s nealergenní povahou.

Související zboží

  1. Havlíkova přírodní apotéka
  2. Skin
  3. |Bio Havlíkův balzám na rty - 5ml