Vitamin C serum of the beautiful Cecilia

64,98 € Price with VAT

Activating solution + Highly effective vitamin C serum

Learn more

Cecilia’s serum is a ritual for a fresh, radiant and youthful-looking skin in just 2 steps; Step 1: acidic activating solution, Step 2: vitamin C serum C. The serum is intended for all skin types and is ideal for skin which is : exposed to polluted environments, needs a detox and a restart after both winter or summer. Vitamin C is very effective at reducing signs of aging, keeping the skin elastic, reducing visible signs of photoaging and giving the skin a plump and youthful appearance.
RESULTS: The skin is radiant, youthful and firm. Cecilia’s serum protects the skin with a strong antioxidant shield. The skin gets a full, youthful and charming appearance.

1. Activating solution
2. Highly effective serum

ACTIVE INGREDIENTS:
Ascorbyl Glucoside, Hyaluronic Acid, Sea Buckthorn, Lemon balm, Apricot oil, Oat oil, Jojoba oil, Macadamia oil.

Celkové hodnocení: 3,00/5
0 1 2 3 4
Hodnoceno 2x

Sérum

Sérum má příjemnou konzistenci, která se krásně vstřebá do pleti. Za mě příjemné sérum na dlouhodobé používání. Efekt projasnění je znatelný.


Sérum

Sérum prošlo proměnou, bohužel,ale musím říci, že žmolkuje s ostatní kosmetikou této i jiné značky. Sérum používám velmi dlouho a nikdy tento problém nebyl. Účinek na pleť skvělý stejný jako jeho předchůdce, ale tento po zaschnutí vytváří film.... Je to škoda.


You will also love