Enzymatický peeling

24. 03. 2021

Většina z nás, co se o pleť stará, si je pravděpodobně vědoma, jak důležitý je peeling pro dosažení hladké a zářivé pleti. Jistě znáte klasický peeling s abrazivními kuličkami nebo chemický peeling fungující na bázi kyselin, které spálí vrchní vrstvu pokožky, aby se mohla následně obnovit. Enzymatický peeling je důkladný, ale v porovnání s ostatními druhy peelingu, odstraňuje odumřelé kožní buňky pleti velmi šetrným způsobem. A to bez použití abrazivních přísad, čímž je vhodný i pro tu nejcitlivější pleť. 

CO JE ENZYMATICKÝ PEELING?

Existují 3 základní druhy peelingu, 

  • Chemický odstraní odumřelé buňky za pomoci kyselin, ale někdy až moc intenzivně.

  • Mechanický obsahuje jemná zrníčka, která pleť obrousí, ale také ji mohou mikroskopicky potrhat

  • Enzymatický má v sobě enzymy, které přímo poznají odumřelé buňky a naruší vazby mezi nimi. Jednoduše a přirozeně je pohltí, požere.

Enzymatický peeling funguje na bázi ovocných kyselin (enzymů), které urychlí přírodní exfoliační procesy. Vrchní vrstva kůže je primárně tvořena proteinem zvaným keratin. Enzymové peelingy působí hydrolýzou a nebo rozbíjením tohoto proteinu, který poté pohlcují, čímž odstraňují matné, suché, poškozené povrchové buňky a nečistoty a zanechávají tak jemnější a hladší pokožku. Enzymatické peelingy jsou také unikátní tím, že jsou vhodné i pro všechny s citlivou pletí. 

BENEFITY 

1. Okamžité výsledky 

Enzymový peeling je jemný ale neuvěřitelně účinně odstraňuje nahromaděnou odumřelou kůži. Pružnější, zářivější pokožka je okamžitě viditelná. Velká výhoda je, že po enzymatickém peelingu není pokožka podrážděná takže ho lehce zahrnete do své běžné rutiny. 

2. Lepší absorpce produktu 

Pleť, která je po exfoliaci, jemnější a měkčí, což umožňuje lepší vstřebávání krémů a masek a lepší krytí make-upu. 

3. Snížení zánětlivost 

Pleť, která má sklony k akné, můžou enzymatické peelingy prostě tím, že pomáhá omezit výskyt jizev a může poct zjemnit vzhled kůže a stimulovat hojení pupínků.

4. Zlepšená struktura a tón 

Exfoliační vlastnosti v enzymech používaných v enzymatickém peelingu,  pomáhají odstraňovat odumřelé buňky a tím odstraňují matný vzhled pokožky a umí odhalit hladší a zjemněnou pokožku která se schovává pod nima.

5. Chrání živé tkáně 

Na rozdíl od chemického peelingu, který může poškodit živé kožní buňky a způsobit zánět, a abrazivního který může zanechat mikroskopické oděrky, se enzymatický peeling zaměřují pouze na mrtvé buňky na vrchní vrstvě kůže. Z tohoto důvodu jsou enzymatické peelingy prospěšné téměř pro všechny typy pleti a eliminují možnost narušení pokožky. 

NAŠE SLOŽENÍ

Peelmoist™ – kombinace enzymu papainu, minerálních látek a aminokyselin, papain pochází přímo z dužiny v papáji. Peeling něžným způsobem (bez rizika podráždění) odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky, obnovuje přirozenou hydrataci a ochrannou bariéru. A víte, že čím je papája zralejší, tím je obsah papainu menší?

Seboxyl® – směs extraktů z listů černého rybízu a maliny obsahující pleti prospěšné polyfenoly a hydrolysovatelné taniny, díky kterým dochází k potlačení oxidace seba, zvýšení odolnosti lipidů a omezení zánětlivých reakcí v kůži.

APLIKACE 

Použití je velmi lehké, a trvá pouze pár minut. Před tím než peeling použijete poprvé, doporučujeme nejdřív vyzkoušet citlivost na vaši vnitřní straně zápěstí a nechat působit 3-10 minut, zejména pokud máte velmi citlivou pleť. Vzoreček Vám rádi dáme v jedné z našich prodejen :)

  1. Peeling naneste na odlíčenou, umytou, osušenou pleť v množství o velikosti pětikoruny. Kápněte do dlaně a jemně nanášejte na obličej – následně masírujte alespoň 20 sekund.

  2. Nezapomeňte se vyhnout očnímu okolí.

  3. U suché a smíšené pleti nechte působit 3–5 min, pro mastnější pleti můžete peeling prodlužte na 5–10 min.

  4. Pak už jen smyjte vlažnou vodou. Po osušení můžete nanést výživný krém nebo sérum. Doporučujeme Hraběnčino sérum a následně i vhodný noční krém (Andělskou tvář nebo třeba Havlíkův přírodní zázrak).

  5. Používejte ideálně 2–3krát týdně.

POZOR 

Pozor, při prvních aplikacích je přirozené zažívat pocit lehkého mravenčení a štipkání. Po dalších aplikacích by mělo ustávat, takže klidně postupně prodlužujte dobu působení. 

V případě výrazného pálení peeling ihned smyjte. Doporučujeme používat náš Enzymatický peeling jako součást Vaši noční péče jelikož při denním používání může být pleť citlivější na sluníčko. 


P.S. Jelikož enzymatický peeling zlepšuje absorpce produktu, doporučujeme použít vždy po peelingu Váš nejoblíbenější výživný krém a jemně vmasírovat. Vaše pleť ho lépe vpije a Vaše buňky je budou moct nepapat spoustou výživných látek :)

Související zboží